Rozwiązanie od Microsoftu posiada więcej funkcji, niż konkurencja.

W sieci istnieje już wiele map do śledzenia wirusa COVID-19, ale najnowsze narzędzie firmy Microsoft zawiera kilka dodatkowych funkcji, dzięki którym internauci na bieżąco będą mogli zapoznać się z aktualnymi informacjami o rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Mapa przedstawiająca zarażenia koronawirusem
Mapa przedstawiająca obszary zarażone koronawirusem

Link do mapy tutaj

Wyszukiwarka Bing od Microsoftu pobiera dane od zaufanych źródeł takich, jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC).

W internecie dostępne są już inne interaktywne mapy, które pozwalają śledzić rozprzestrzenianie się koronawirusa, ale narzędzie od Microsoftu jest w stanie dostarczyć internautom dodatkowych informacji o COVID-19. Kliknięcie na wybrany kraj lub w przypadku Stanów Zjednoczonych Stan pozwala dowiedzieć się o liczbie potwierdzonych, aktywnych, odzyskanych i śmiertelnych przypadków zakażenia wraz z odnośnikami do lokalnych wiadomości oraz filmów wideo. Aplikacja webowa posiada także interfejs, który świetnie skaluje się na smartfonach i tabletach.

Michael Schechter, dyrektor generalny ds. rozwoju i dystrybucji Bing w Microsoft przekazał, że „Wiele osób z Bing pracowało (w domu) w tym tygodniu, aby stworzyć mapę i autorytatywne źródło informacji dla COVID-19”.

W ciągu weekendu prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ogłosił, że Google jest w trakcie tworzenia strony internetowej skoncentrowanej na COVID-19. W rzeczywistości to niewielka filia Alphabet tworzy witrynę informacyjną o koronawirusie.

W zeszłym tygodniu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że COVID-19 jest pandemią. Z ostatnią pandemią mieliśmy do czynienia 11 lat temu w 2009 roku, kiedy wybuchł wirus grypy H1N1. Do tej pory odnotowano prawie 170 tysięcy zakażeń COVID-19 oraz ponad 6500 zgonów.

Kategorie: BLOG

Tomasz

Cześć. Mam na imię Tomek. Jestem inżynierem informatyki o specjalności telekomunikacja i sieci komputerowe. Moja pasja do informatyki pojawiła się już w latach dzieciństwa, kiedy pierwszy raz rozłożyłem swój komputer na części pierwsze. Postanowiłem założyć swoją firmę oraz zacząć prowadzić bloga, aby podzielić się ze wszystkimi swoją pasją i wiedzą.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.