Usuwanie wirusów Lublin

Wirus komputerowy to nic innego jak złośliwy program napisany w celu wyrządzenia szkody na naszym komputerze, laptopie. Wirus uszkadza pliki, narusza naszą prywatność i często kradnie nasze dane.

Z pewnością każdy z nas spotkał się z różnymi komunikatami, informującymi o wirusie na naszym komputerze. Dopiero stosując się do sugerowanych wskazówek wychodzi na jaw, że jest to mechanizm wyłudzenia za sprawą złośliwego oprogramowania.

Uwaga! Duża część wirusów ukryta jest w witrynach internetowych, dostępnych dla dorosłych! Należy także pamiętać o witrynach, które wyświetlają tzw. pop-up’y proszące o szczegóły karty kredytowej, lub inne dane wrażliwe.

Usuwanie wirusów z komputera to zadanie dla serwisu komputerowego w Lublinie, natomiast dla Ciebie spokój i czas wolny.

Jak usunąć wirusa z komputera

Usuwanie wirusów można przeprowadzić ręcznie. Niestety do łatwych zadań to nie należy (trzeba wejść do rejestru systemowego, znaleźć i usunąć parametry dotyczące zainfekowanego pliku). Najprostszym sposobem na usuwanie wirusów jest przeskanowanie dysku oprogramowaniem antywirusowym. Niestety, w przypadku niektórych programów antywirusowych (szczególnie darmowych) niektóre wirusy komputerowe mogą nie zostać wykryte. Dlatego ważne jest, aby oprogramowanie antywirusowe było od dobrej firmy, która w testach antywirusowych plasuje się w pierwszej piątce. Należy również pamiętać aby baza wirusów była na bieżąco aktualizowana (codziennie powstaje kilkanaście jak nie kilkaset nowych wirusów).

Metody na dokładne usunięcie wirusa z komputera

1. Skanowanie systemu

W sieci możemy znaleźć tysiące różnych programów z kategorii spyware/ virus removal, z których znaczną część stanowią programy bezpłatne. Należy pamiętać, że te programy przynoszą różne wyniki, a żaden z nich nie jest w 100% dokładny.

Zdarzają się sytuacje w których zostaniesz zmuszony przeskanować system operacyjny Windows w trybie awaryjnym. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak uruchomić system Windows w trybie awaryjnym kliknij tutaj

Gdy jesteś już w trybie awaryjnym, rozpocznij skanowanie kilkoma programami dopóki zagrożenia przestaną być wykrywane. Dzięki dokładnemu skanowaniu większość infekcji można całkowicie usunąć. Jest to żmudny i czasochłonny proces, jednak dający prawie 100% skuteczności.

2. Płyty ratunkowe

Oprócz metody opisanej w punkcie pierwszym można również przeskanować nasz system operacyjny z poziomu innego systemu operacyjnego. Można to zrobić używając skanera antywirusowego offline lub skanera przed uruchomieniem systemu. Należy przy użyciu innego komputera pobrać plik obrazu ISO płyty ratunkowej ze strony firmy antywirusowej, wypalić go na płytce CD/DVD, bądź stworzyć bootowalnego pendrive’a, następnie uruchomić na zainfekowanym sprzęcie.

W tej metodzie również należy wypróbować kilka dysków ratunkowych. Wówczas będziemy mieli pewność, że wirus lub inne złośliwe oprogramowanie zostało usunięte z Twojego komputera.

3. Nowa instalacja systemu operacyjnego

Najskuteczniejszą metodą dającą 100% szans na pozbycie się wirusa/ złośliwego oprogramowania jest zainstalowanie nowego systemu operacyjnego na komputerze. Oczywiście instalacja nie sprowadza się tylko do zainstalowania nowego systemu operacyjnego. Należy dokładnie sformatować wszystkie partycje na dysku komputera. Wiąże się to oczywiście z całkowitą utratą danych. Jeżeli chcesz przeczytać o instalacji systemu Windows przez nasz serwis komputerowy w Lublinie kliknij tutaj

Podsumowanie- usuwanie wirusów Lublin

Drogi użytkowniku. Jak zapewne się zorientowałeś, czysty i odpowiednio zabezpieczony komputer to podstawa bezpieczeństwa Twoich danych i plików osobistych. Jest wiele programów chroniących Twój komputer, lecz pamiętaj! na ludzką niewiedzę/ nieuwagę nie ma idealnych rozwiązań. Powinieneś nabyć pewną wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się w Internecie, aby świadomie pobierać oraz instalować różnego typu oprogramowanie. W Internecie jest wiele poradników jak bezpiecznie surfować po sieci, lecz to TY musisz ocenić, która wiedza jest dla Ciebie najważniejsza!