Okulary blokujące niebieskie światło. Prawda czy mit?

W obecnych czasach technologia ogromnie się rozwija, urządzenia elektroniczne są nieodłączną częścią naszego życia, a ich coraz częstsze używanie bardzo mocno wpływa na nasze zdrowie oraz samopoczucie.
Oczom szkodzi zwłaszcza światło niebieskie emitowane z każdego urządzenia z którym mamy na co dzień do czynienia. Bardzo dobrą ochroną przed światłem niebieskim są okulary z filtrem Blue Light.
Na początek pozwolę sobie opisać co to w ogóle jest światło niebieskie a następnie odpowiem na pytanie czy warto kupić okulary blokujące światło niebieskie.

Światło niebieskie- co to takiego?

Niebieskie światło jest naturalną częścią światła słonecznego i w niewielkich ilościach nie stanowi zagrożenia dla naszego oka, natomiast w związku z szybkim rozwojem technologii, a tym samym większą produkcją urządzeń elektronicznych jest go coraz więcej w naszym otoczeniu oraz codziennym życiu.
Światło niebieskie jest emitowane przez różnego rodzaju wyświetlacze LCD, świetlówki, oświetlenie LED, a nawet ksenonowe lampy samochodów.
Jak widzimy ze światłem niebieskim mamy do czynienia codziennie. Tutaj należy powiedzieć, że długotrwałe oddziaływanie światła niebieskiego jest szkodliwe dla naszego wzroku!

W jaki sposób niebieskie światło szkodzi oczom?

Wysokoenergetyczne promieniowanie niebieskie, a tak naprawdę jego pasmo niebieskofioletowe ogniskuje się w centralnej części siatkówki, czyli plamce żółtej. zakłady sportowe stawki Tam oddziałuje na barwnik wzrokowy nazywany melanopsyną. Choć nie bierze ona udziału w procesie widzenia, oddziaływanie na nią światłem niebieskofioletowym powoduje powstawanie wolnych rodników, które uszkadzają komórki plamki, a co ważne nie ulegają one regeneracji. hraci automaty online Skutkiem długotrwałej ekspozycji na niebieskie światło mogą być:
– zmęczenie oczu,
– podrażnienie i suchość oczu,
– słabe i nieostre widzenie,
– łzawienie,
– bule głowy.

Jak chronić oczy przed światłem niebieskim?

Najlepszym sposobem na ochronę naszego wzroku są bez wątpienia okulary. Jeżeli chodzi o ochronę przed światłem niebieskim, są to okulary z filtrem blue light. Okulary wyposażone w filtr światła niebieskiego pozwolą Ci bezpiecznie pracować przy komputerze, smartfonie a także zniwelują szkodliwe działanie światła niebieskiego w Twoim otoczeniu. W sklepie blbglasses znajdziesz okulary zerówki z filtrem blueligth. Na ich soczewki została naniesiona specjalna powłoka, która świetnie zabezpiecza oczy podczas pracy przy komputerze i długim patrzeniem na wyświetlacz telefonu.

Warto kupić okulary do komputera?

Testowałem okulary przez tydzień i muszę powiedzieć, że różnica jest ogromna! darmowe gry kasyno bez logowania chomikuj Co prawda nowsze monitory mają funkcję redukcji światła niebieskiego, lecz to nie do końca jest prawda. Przed testowaniem okularów miałem włączoną tą funkcję, lecz po spędzeniu kilku godzin w okularach, czułem, że mój wzrok nie jest zmęczony. Tak więc podsumowując- jeśli pracujemy przed komputerem lub intensywnie korzystamy z urządzeń elektronicznych moim zdaniem warto zaopatrzyć się w okulary blokujące niebieskie światło. Kiedyś okulary były wyposażone w powłokę antyrefleksyjną, która w zupełności wystarczała do zabezpieczenia wzroku przed światłem emitowanym przez ekrany komputerów. Dziś technologia osiąga niesamowity rozwój, a my niemal na każdym kroku mamy do czynienia ze światłem niebieskim. Na chwilę obecną okulary BLB są najlepszą ochroną przed szkodliwymi falami światła.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.