Obowiązek wprowadzenia kas online 1 lipca 2021 r. Ostatni dzwonek na wymianę!

Już 1 lipca 2021 r. kolejna grupa przedsiębiorców powinna wymienić kasy fiskalne na kasy online.  Kto powinien wywiązać się z tego obowiązku? Przypominam.

Kasy fiskalne on-line to urządzenia, które przesyłają dane o rejestrowanej sprzedaży do systemu teleinformatycznego prowadzonego przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Ich wprowadzenie to kolejny krok w uszczelnieniu podatku VAT. Pierwsze kasy on-line obowiązkowo – u niektórych podatników musiały pojawić się 1.01.2020 r. Kolejne czynności miały zostać objęte obowiązkiem ewidencjonowania przy zastosowaniu kas online z dniem 1 lipca 2020 r. oraz 1 stycznia 2021 r. W związku z pandemią koronawirusa terminy te zostały przesunięte o pół roku.1 lipca 2021 r. przypada trzeci etap wymiany kas rejestrujących. Stąd kolejne branże muszą wypełnić swoje obowiązki.

Kto podlega obowiązkowi pracy na kasach fiskalnych online?

Kasy fiskalne online zobowiązani są posiadać podatnicy wymienieni Dw art. 145b ust. 1 ustawy o VAT.

Od 1 lipca 2021 r. kasy fiskalne online będą musieli posiadać przedsiębiorcy tacy jak:
– Fryzjerzy,
– Kosmetyczki,
– Wizażystki,
– Branża fitness,
– Lekarze,
– Stomatolodzy,
– Prawnicy,
– Branża budowlana.

Terminy wprowadzenia kas fiskalnych online określone zostały w rozporządzeniu wydanym przez Ministra finansów z 10.06.2020 roku w sprawie przedłużenia terminów prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących posiadających elektroniczny lub papierowy zapis kopii.
Te grupy muszą się pospieszyć ponieważ jest to już ostatni dzwonek na wymianę urządzeń fiskalnych na Online`owe

Obowiązek stosowania kas fiskalnych online

Już niedługo kasy fiskalne online będą musiały stosować wszystkie branże. Kasy fiskalne z elektronicznym zapisem kopii, będzie można nabyć tylko do grudnia 2022 roku włącznie. Od 2023 roku można będzie już tylko kupić kasę fiskalną online. Branże, które nie zostały objęte obowiązkową zmianą kas fiskalnych na te online, mają sposobność używania tradycyjnych kas do momentu potrzeby wymiany pamięci lub ich wyeksploatowania.

Ulga podatkowa na wymianę kasy fiskalnej

Przedsiębiorcy, którzy wymieniają kasę fiskalną mogą skorzystać z ulgi podatkowej. Wynosi ona 90 % ceny zakupu, pod warunkiem, że nie przekracza 700 zł . W przypadku gdy kwota ulgi jest w okresie rozliczeniowym wyższa od kwoty podatku należnego, podatnik ma prawo   do zwrotu ich różnicy na rachunek bankowy, lub do odliczenia od podatku należnego tej różnicy za następne okresy rozliczeniowe, pod warunkiem że zakup kas rejestrujących nastąpił nie później niż w terminie 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia prowadzenia tej ewidencji.

Co robić ze starą, tradycyjną kasą fiskalną?

Tutaj pojawiam się ja! W momencie zarejestrowania kasy fiskalnej online, następuje obowiązek wyrejestrowania starej kasy. Przedsiębiorca, aby to uczynić musi skontaktować się z serwisem kas fiskalnych.

Gdzie kupić kasę fiskalną Online?

Zapraszam do firmy Netrix-it, ul. Związkowa 26 Lublin. Ja jestem dostępny pod telefonem: 725350004 zadzwoń, przygotuję atrakcyjną, spersonalizowaną ofertę na kasy fiskalne.

Jak widać nie tylko można naprawiać laptopy i komputery 🙂
UWAGA!
Dla osób, które dotarły do tego miejsca mam specjalny rabat na urządzenia fiskalne! Całe 10% tylko do końca czerwca. Aby otrzymać rabat na zakup kasy fiskalnej w firmie Netrix-it rozmawiając ze mną podaj hasło: services-it
Link do sklepu z kasami fiskalnymi: http://esklep.netrix.com.pl/
http://fiskalne-it.pl/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.