Jak usunąć wyszukiwarkę yahoo z Google Chrome

Ile razy było tak, że po otwarciu przeglądarki Google Chrome zauważasz brak ikonki konta Google oraz brak paska wyszukiwania? Zakładam, że często 🙂 Co więcej- po wpisaniu szukanej frazy w pasku URL uruchamia się Yahoo Search zamiast Google. Irytujące prawda?

Oznacza to tylko jedno: nieświadomie bądź przez przypadek zainstalowałeś wyszukiwarkę Yahoo Search. W tym artykule dowiesz się jak odinstalować Yahoo nie tylko w Google Chrome, lecz i w innych przeglądarkach.
Warto pamiętać, że ciągle instalowana Yahoo może być spowodowana przez wirusa. Dlatego jeśli masz problem z oprogramowaniem zapraszam do serwisu komputerowego w Lublinie.

Jak instaluje się Yahoo Search?

W Internecie możemy znaleźć wiele przeglądarek cieszących się większą bądź mniejszą popularnością- Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Opera. Każda z nich ma swoje wady jak i zalety. W zależności od swoich preferencji jak i przyzwyczajeń użytkownik będzie korzystał w szczególności z jednej przeglądarki.

Dlatego jeśli nagle dojdzie do sytuacji, w której zamiast preferowanej wyszukiwarki (prawie każdy z nas korzysta z Google) pojawi się Yahoo Search do której użytkownik nie jest przyzwyczajony, łatwo zrozumieć frustrację.

Pobierając darmowe oprogramowanie, możesz niechcący pobrać też Yahoo wraz z jego dwoma narzędziami- Yahoo Search i Yahoo Toolbar. Najczęściej nagłe ustawienie Yahoo jako domyślnej przeglądarki związane jest z wirusem: Yahoo search redirect virus, który szybko przekierowuje przeglądarkę na jedną lub kilka stron pośredniczących, aby następnie przenieść Cię na Yahoo.

Jak usunąć Yahoo Search z przeglądarki?

Poniżej poprowadzę Cię krok po kroku jak usunąć Yahoo Search z przeglądarki.

Google Chrome usunięcie Yahoo

Po uruchomieniu przeglądarki Google Chrome kliknij przycisk w prawym górnym rogu oznaczony trzeba pionowymi kropkami. Następnie kliknij Ustawienia

W nowo otwartym oknie znajdź sekcję Wyszukiwarka, gdzie znajduje się opcja Zarządzaj wyszukiwarkami

Yahoo jest ustawiona jako domyślna wyszukiwarka. Teraz musimy ją usunąć, ale aby to zrobić, musimy najpierw wyznaczyć inną domyślną wyszukiwarkę- będzie to Google Chrome- klikamy na trzy kropeczki po prawej stronie i wybieramy opcje Ustaw jako domyślną. Następnie przy Yahoo! wybieramy usuń z listy.

Można też zastosować reset Chrome- w Ustawieniach sekcja Zaawansowane w której wybieramy Resetowanie komputera i czyszczenie danych. Tutaj wybieramy Przywróć ustawienia wartości domyślnych, po czym potwierdzamy reset ustawień.
Dzięki temu dojdzie do wyczyszczenia cookies i rozszerzeń.

Możemy też usunąć Yahoo! w samym systemie Windows 10:

  • Otwórz Panel sterowania
  • Wejdź w sekcję Programy i funkcje
  • Pojawi się lista programów zainstalowanych na Toim kompputerze, odszukaj Yahoo! kliknij prawym przyciskiem i wybierz Odinstaluj
  • To wszystko!

Pomogę Ci pozbyć się niechcianego oprogramowania!

Jeżeli Twój komputer został zainfekowany przez wirusy i przez to stracił na efektywności, mogę przeprowadzić kompleksową diagnostykę komputera i naprawić Twoje oprogramowanie.

Niezależnie od tego, czy problem dotyczy przeglądarek, aplikacji czy braku internetu, warto skorzystać z usług Mobilnego Serwisu Komputerowego w Lublinie, aby pozbyć się wirusów oraz innych problemów.

6 thoughts on “Jak usunąć wyszukiwarkę yahoo z Google Chrome”

  1. Niestety nie mogę usunąć yahoo z listy ponieważ nie wyświetla mi się taka opcja. Mogę jedynie edytować lub wybrać jako domyślną.

  2. Hej, prawdopodobnie na liście masz tylko wyszukiwarkę Yahoo, tak więc musisz najpierw dodać Google następnie ustawić ją jako domyślną i dopiero wtedy usunąć Yahoo

  3. jak usuwam yahoo to po jakimś czasie znowu się pojawia, nie mogę znaleźć tej przeglądarki w „programy i funkcje”
    jak mam to usunąć na stałe z chrome?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.