1500 zł na komputer dla dziecka z rodziny rolniczej

Minister zdrowia ogłosił, że dostał zgodę na dofinansowanie zakupu komputerów dla dzieci z rodzin rolniczych. Można ubiegać się o 1500zł lecz są pewne warunki.

Chciałbym podzielić się z Wami informacją w jaki sposób można uzyskać dofinansowanie na komputer w wysokości 1500zł.
Rozumiem, że nie każdy z was będzie wiedział na co przeznaczyć pieniążki. Dlatego zapraszam do przeczytania całości artykułu, a następnie do zadawania pytań w komentarzach- na wszystkie odpowiem.

Wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu laptopa lub komputera stacjonarnego wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz peryferiami (mysz, klawiatura, kamerka) można składać do 30 grudnia 2020r. Wysokość pomocy wynosi 1500zł na rodzinę.

Jakie kryteria trzeba spełnić, aby dostać 1500zł na komputer

  • Rodzina rolnicza musi posiadać przynajmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, uczących się w szkole podstawowej bądź ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021
  • Co najmniej jedno z rodziców/ opiekunów musi prowadzić gospodarstwo rolne w rozumieniu przepisów o podatku rolnym
  • Łączny dochód rodziców/ opiekunów oraz dzieci do 18 roku życia uzyskany w 2019r. nie może przekroczyć 1200zł miesięcznie na osobę
  • Co najmniej jednemu z rodziców/ opiekunów nadano numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów , ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności
  • Rodzina nie otrzymała w ciągu ostatnich trzech lat poprzedzających dzień złożenia przedmiotowego wniosku, komputera stacjonarnego lub laptopa zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku

  • kopie zeznań podatkowych za 2019r.
  • kopie decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na rok 2019
  • kopie faktury potwierdzającej dokonanie zakupu komputera stacjonarnego lub laptopa

Wsparcie w postaci 1500zł można otrzymać jedynie na sprzęt komputerowy zakupiony w terminie od 10.12.2020r. do 31.03.2021r. Rodzic lub opiekun musi dostarczyć fakturę potwierdzającą zakup sprzętu do 15.04.2021r. do biura powiatowego agencji, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy.

Wniosek znajdziecie klikając tutaj

Jeżeli chcecie skorzystać z tej ulgi, lecz nie wiecie jaki dokładnie sprzęt kupić zapraszam do serwisu komputerowego w Lublinie– z chęcią doradzę optymalne rozwiązanie na Wasze potrzeby.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.