fbpx

W 2015r. Microsoft poinformował o programie darmowej aktualizacji do Windows 10. Każdy, kto miał oryginalny produkt Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 mógł za darmo uaktualnić system do Windows 10.

Zgodnie z ustaleniami, program darmowego przejścia na system Windows 10 miał zakończyć się w roku 2016- takie były przynajmniej oficjalne założenia. W praktyce przejście na 10 jest nadal możliwe.

Aktualizacja do systemu Windows 10 jest bezpłatna dla użytkowników posiadających oryginalny klucz produktu nawet do Windowsa 7 (dla którego wsparcie już się zakończyło). Tak więc jeśli macie gdzieś niewykorzystany klucz do siódemki śmiało możecie uaktualnić system do dziesiątki.

Jak zaktualizować system do Windows 10 za darmo

Jeżeli kwalifikujesz się do darmowego programu aktualizacji systemu Windows, należy wykonać kilka kroków:

  • Pobierz narzędzie Media Creation Tools
  • Uruchom plik i wybierz „Aktualizuj ten komputer”
  • Zaakceptuj warunki licencji
  • Po zakończonej instalacji uruchom „Windows Update” a następnie „Aktywacja”

W przypadku, gdy po wykonaniu ostatniego kroku system się nie aktywuje, należy wpisać klucz produktu ręcznie.

Darmowa aktualizacja do Windows 10

Darmowe przejście na Windows 10 miało być dostępne przez rok. Wkrótce minie sześć lat od uruchomienia programu, a nadal jest to możliwe. Wyjaśnieniem może być wpis jednego z pracowników Microsoftu w którym możemy przeczytać: „oferta darmowej aktualizacji” była jedynie trikiem marketingowym firmy.

Microsoft z kolei przyznaje, że narzędzie do darmowej aktualizacji nadal funkcjonuje. Słowa rzekomego pracownika oczywiście nie zostały potwierdzone. Nie przekazano także żadnych oficjalnych informacji na temat wydłużenia wsparcia dla darmowej aktualizacji. Opcja ta może z dnia na dzień z niknąć, bądź zostać już na wieczność.

Podsumowując, jeżeli chcecie zaktualizować za darmo swój system do Windows 10. Zróbcie to jak najszybciej. Natomiast jeżeli boicie się ingerować w system, zapraszam do mojego serwisu komputerowego


Tomasz

Cześć. Mam na imię Tomek. Jestem inżynierem informatyki o specjalności telekomunikacja i sieci komputerowe. Moja pasja do informatyki pojawiła się już w latach dzieciństwa, kiedy pierwszy raz rozłożyłem swój komputer na części pierwsze. Postanowiłem założyć swoją firmę oraz zacząć prowadzić bloga, aby podzielić się ze wszystkimi swoją pasją i wiedzą.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *