fbpx

Zacznijmy od tego co to są klawisze trwałe

Klawisze trwałe jest to funkcja ułatwiająca wpisywanie tekstu osobom mającym problemy z jednoczesnym wciskaniem dwóch klawiszy na klawiaturze. Funkcja ta umożliwia korzystanie z klawiszy Shift, Ctrl, Alt lub logo Windows przez ich pojedyncze naciskanie. كاس اليورو 2023
Na przykład jeżeli chcesz użyć funkcji ,,wklej,, do której dostęp uzyskuje się poprzez jednoczeste naciśnięcie klawiszy Ctr i V klawisze trwałe pozwolą Ci aktywować to polecenie najpierw naciskając Ctr po zwolnieniu tego przycisku wciskasz V i gotowe. Działą to zupełnie tak jak na klawiaturze ekranowej, którą obsługujesz myszką.

Irytujące klawisze trwałe

Jak często irytowałeś się gdy grając musiałeś ,,spamować,, klawisz Shift i nagle zamiast zamierzonego efektu w grze ona się minimalizuje i wyskakuje okienko które widzisz poniżej?

Znam Twój ból.. dawno temu też miałem ten problem. Otóż funkcja klawiszy trwałych pojawiła się już w Windows 95 i jest z nami do dziś (nawet w Windows 11)

Wyłączamy klawisze trwałe

Na wyłączenie klawiszy trwałych są dwa sposoby
Pierwszym sposobem jest wywołanie tej funkcji poprzez pięciokrotne naciśnięcie klawisza Shift. Następnie klikamy w odnośnik wyświetlony na dole komunikatu: Wyłącz ten skrót klawiaturowy w ustawieniach klawiatury w Ułatwieniach dostępu.

Ułatwienia dostępu

Teraz już tylko wystarczy kliknąć na klawisze trwałe (zaznaczone na zdjęciu powyżej). Ważne aby nie przesunąć suwaka po prawej stronie na włączone- wtedy włączymy klawisze trwałe.

Jak wyłączyć klawisze trwałe

To już ostatni krok do wyłączenia klawiszy trwałych- przesuwamy przycisk na ,,wyłącz,, przy pierwszej opcji: Skrót klawiaturowy do wyłączenia funkcji klawisze trwałe. ليونيل اندريس ميسي

Drugą opcją wyłączenia klawiszy trwałych jest brak konieczności wywoływania okienka poprzez pięciokrotne naciśnięcie klawisza Shift, lecz wejście bezpośrednio poprzez ustawienia w ułatwienia dostępu. Dalsze kroki są identyczne jak w sposobie pierwszym. نادي كبار الشخصيات

W napisaniu tego poradnika posługiwałem się Windowsem 11, lecz w każdym systemie począwszy od Windowsa 95 wyłączenie klawiszy trwałych odbywa się na tej samej zasadzie.

Dajcie znać w komentarzach najbardziej frustrujący moment, kiedy przez przypadek włączyły się klawisze trwałe.

Kategorie: BLOG

Tomasz

Cześć. Mam na imię Tomek. Jestem inżynierem informatyki o specjalności telekomunikacja i sieci komputerowe. Moja pasja do informatyki pojawiła się już w latach dzieciństwa, kiedy pierwszy raz rozłożyłem swój komputer na części pierwsze. Postanowiłem założyć swoją firmę oraz zacząć prowadzić bloga, aby podzielić się ze wszystkimi swoją pasją i wiedzą.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.