Naprawa laptopa Asus

Naprawa laptopa Asus F555

Dziś trafił do mnie laptop firmy Asus dokładny model F555. Klient zgłosił usterkę- na matrycy widać dziwne pionowe paski (jak na zdjęciu poniżej). Klient był w innym serwisie gdzie powiedzieli mu, że uszkodzona jest matryca. Ta diagnoza była dla mnie dość dziwna, ponieważ nie było widać uszkodzeń mechanicznych na matrycy. Po zdjęciu obudowy zauważyłem, że płytka z układem scalonym jest oderwana od obudowy matrycy.

Widoczne paski na matrycy laptopa Asus F555
Paski na matrycy laptopa Asus F555

Naprawa okazała się mało skomplikowana, ponieważ polegała na przykręceniu płytki do obudowy. Niestety przy wielokrotnym otwieraniu laptopa, taśma która łączy płytkę z matrycą uległa drobnemu uszkodzeniu (co nie miałoby miejsca gdyby poprzedni serwis poprawnie zdiagnozował usterkę). Taśmę zabezpieczyłem tak, aby się nie przerwała. Pionowe kreski już się nie wyświetlają, więc nie będzie to drażniło Klienta.

Naprawa matrycy w laptopie Asus F555
Efekt po naprawie

Po naprawie matrycy przyszła kolej na klawiaturę

Klient zgłosił, że został wylany na nią sok. Klawisze bardzo ciężko się wciskały z racji tego, iż sok był słodki i wszystko zaczęło się lepić. Naprawa była oczywista- wymiana klawiatury na nową. روني بالانجليزي

wymiana klawiatury w laptopie Asus
Porównanie starej klawiatury z nową

Jak widać na zdjęciu powyżej sok przedostał się na drugą stronę klawiatury. Całe szczęście, że była tam folia zabezpieczająca i płyn nie dostał się na płytę główną.

Wymiana klawiatury w tym modelu laptopa wymaga dokładności, ponieważ klawiatura przyczepiona jest do obudowy na małe plastikowe ,,piny,, które podczas demontażu starej klawiatury należy dokładnie obciąć. لعبة التنس Następnie należy zgrzać plastik tak, aby klawiatura solidnie trzymała się obudowy.

Wymiana klawiatury w laptopie Asus F555
Wymiana klawiatury w Asusie

Przy okazji rozebrania laptopa w celu wymiany klawiatury został on wyczyszczony z kurzu, który nagromadził się podczas korzystania z komputera. Pamiętajmy, że laptopa należy dokładnie czyścić przynajmniej 2 razy w roku. العاب القمار O czyszczeniu możecie przeczytać tutaj

czyszczenie laptopa Asus z kurzu
Wygląd laptopa przed czyszczeniem płyty głównej i układu chłodzenia.

Po wyczyszczeniu laptopa w serwisie komputerowym oraz wymianie klawiatury przyszła pora na jego skręcenie. Gwarantuję, że Klient będzie zadowolony odbierając czystego, działającego laptopa.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.