Koniec wsparcia dla systemu Windows 7 zbliża się wielkimi krokami.

Od pewnego czasu użytkownicy systemu Windows 7 podczas włączenia komputera mogą się spotkać z komunikatem dotyczącym końca wsparcia technicznego dla tego systemu, które nadejdzie 14 stycznia 2020r. Oznacza to, że od tej daty system nie będzie otrzymywał aktualizacji dotyczących bezpieczeństwa, tym samym użytkownicy będą narażeni na nowe zagrożenia. 

Windows 7 przygotowanie do zakończenia wsparcia technicznego

Podobne powiadomienia pojawiały się już wcześniej, lecz w nieco innej formie. Teraz są dodatkowo poparte dodatkowymi informacjami na ten temat.

Producent zachęca do zmiany, proponując wybór najnowszego Windowsa 10. Jeżeli sami boicie się aktualizować system- zachęcamy do skorzystania z usług naszego serwisu komputerowego w Lublinie. Wszystkie zalety aktualizacji do nowszej wersji systemu zostały przedstawione w filmie, do którego prowadzi link w komunikacie.

Windows 7 jest na rynku już 10 lat

Windows 7- koniec wsparcia

Microsoft zwraca uwagę, że system Windows 7 swój debiut miał w 2009 roku, więc koniec wsparcia po takim czasie jest naturalny.

Zmiana systemu z Windows 7 na 10 nie powinna sprawiać problemów. Microsoft tłumaczy, że systemy są do siebie podobne: obydwa maja klasyczny pasek zadań z menu start- uwielbiany przez sympatyków Windowsa, Eksplorator plików i inne wspólne cechy.

Najlepszym rozwiązaniem, które sugeruje Microsoft jest zmiana komputera na nowszy. Nasz serwis nie do końca zgadza się z takim rozwiązaniem, ponieważ laptopy, które mają 2-5 lat da się jeszcze przywrócić do optymalnego działania nawet z nowym systemem.

Jeżeli masz wątpliwości dotyczące aktualizacji systemu do Windowsa 10 zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie Wasze pytania. Pomożemy również szybko, bez utraty danych przesiąść się na nowszy system.


Tomasz

Cześć. Mam na imię Tomek. Jestem inżynierem informatyki o specjalności telekomunikacja i sieci komputerowe. Moja pasja do informatyki pojawiła się już w latach dzieciństwa, kiedy pierwszy raz rozłożyłem swój komputer na części pierwsze. Postanowiłem założyć swoją firmę oraz zacząć prowadzić bloga, aby podzielić się ze wszystkimi swoją pasją i wiedzą.

1 komentarz

Robert · 2 stycznia 2020 o 10:57

Szkoda, Wondows 7 bardzo podoba mi się pod względem wizualnym, lecz wolę otrzymywać pakiety zabezpieczeń, dlatego zaktualizuję go do Windowsa 10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *