GeForce RTX 3080 karta nie do końca super

GeForce RTX 3080 miał być kartą nadzwyczaj wydajną. Okazuje się, że w praktyce nie wygląda to tak pięknie, gdyż użytkownicy coraz częściej zgłaszają problemy z działaniem nowych modeli.bKarta GeForce RTX 3080 została wyjątkowo dobrze odebrana przez recenzentów. Części graczy nawet udało się kupić nowe karty… i tutaj pojawiły się problemy. Problemy z kartą graficzną GeForce RTX 3080. W sieci pojawia się coraz więcej niepokojących sygnałów, jakoby nowe karty miały problemy z działaniem w niektórych grach – mówi się o tzw. CTD (Crash to Desktop), czyli wyrzuceniu do pulpitu bez żadnego komunikatu o błędzie.

Według zgłoszeń użytkowników tych super kart, usterka ma występować przy wysokim taktowaniu rdzenia (powyżej 2000 – 2050 MHz). Co istotne, błąd pojawiaja się w modelu referencyjnym oraz w wersjach autorskich.

Jak rozwiązać problem z działaniem karty GeForce RTX 3080?

Trudno jednoznacznie określić powód problemów. Patrząc na sygnały użytkowników, usterka raczej nie jest związana z samodzielnym podkręcaniem lub zbyt słabym zasilaczem.Na tę chwilę jedynym skutecznym rozwiązaniem jest ręczne obniżenie zegarów o około 100 MHz (można do tego celu wykorzystać aplikację MSI Afterburner). Pomocne może być także zainstalowanie sterowników Nvidia Studio Driver i wyłączenie przyspieszenia sprzętowego dla kart graficznych (w Windows 10 można to zrobić w panelu Ustawienia – System – Ekran – Ustawienia grafiki).

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.