fbpx

TeamViewer

TeamViewer umożliwia dostęp zdalny i kontrolowanie pulpitu komputerów i serwerów z dowolnego miejsca, w którym znajdujemy się w zasięgu sieci 3G lub szybszej. Taki dostęp jest bezproblemowy i całkowicie bezpieczny. Dowolny nowoczesny smartfon może się stać Twoim miejscem pracy.

Mozilla Firefox

Nowa wersja bardzo popularnej przeglądarki internetowej Firefox 3. Opiera się ona na nowym silniku wyświetlania stron Web – Gecko 1.9. Zmiany wprowadzone w platformie miały na celu między innymi podnieść stabilność oraz poprawić działanie programu. Najnowsza wersja Firefox ostrzega przed potencjalnie niebezpiecznymi witrynami, a nawet potrafi ukrywać zawartość strony, za którą może kryć się próba oszustwa. Dodatkowo programiści zadbali o wygodniejsze zarządzaniem hasłami oraz prostszą organizację zakładek.

Google Chrome

Szybsze przeglądanie, jeszcze więcej możliwości. Przeglądając internet, zawsze masz jakiś cel. Czasem jest to jakaś drobnostka, innym razem pracujesz lub grasz. Technologia i szybkość działania Chrome pozwolą Ci znaleźć to, czego szukasz, i robić to, co chcesz.

Foxit reader

Bardzo ciekawa alternatywa dla Adobe Readera. Jest to niewielka aplikacja umożliwiająca przeglądanie dokumentów w formacie PDF. Główne zalety Foxit Readera to jego niewielkie rozmiary i bardzo szybkie uruchamianie oraz odczytywanie dokumentów. Program wyposażony został we wszystkie niezbędne funkcje, m. in.: wydruk dokumentów, wyszukiwanie, możliwość kopiowania tekstu (tu radzi sobie jednak trochę gorzej niż produkt Adobe) czy też możliwość kopiowania do schowka dowolnego fragmentu dokumentu w postaci grafiki. Integruje się z przeglądarką Internet Explorer. Foxit umożliwia odczyt wielu dokumentów jednocześnie.

Skype

Skype to darmowy komunikator internetowy, którego działanie jest bardzo podobne do działania innych komunikatorów internetowych. Aplikacja umożliwia prowadzenie bezpłatnych rozmów głosowych oraz konferencje video między użytkownikami programu. Dzięki wykorzystaniu technologii VoIP możliwe jest komunikowanie się także z posiadaczami telefonów stacjonarnych i komórkowych, jednak te opcje są już płatne.

Total Commander

Najnowsza wersja kultowego menedżera plików (znanego niegdyś pod nazwą Windows Commander). Total Commander to program opierający się na filozofii znanej z Nortona Commandera, również dwa okienka, te same skróty klawiszowe, czyli najwyższy poziom wygody w operacjach na plikach i folderach. Oprócz standardowych funkcji spotykanych w tego typu programach, Total Commander oferuje m.in. dostęp do wielu systemów plików (FAT32, NTFS, PocketPC dla palmtopów), wbudowanego klienta FTP/FXP, rozbudowana obsługę plików skompresowanych (kilkanaście formatów), podgląd dokumentów HTML, grupowe zmiany nazw katalogów i wiele innych… Wersja 7 zawiera wiele ulepszeń, m. in. związanych z interfejsem, rozbudowane wyszukiwanie, a także zakładki z Ulubionymi.

Winamp

Winamp 5.8 to najnowsza edycja odtwarzacza plików audio i wideo cieszącego się ogromną popularnością wśród użytkowników na całym świecie. Aplikacja oferuje szereg przydatnych funkcji, wśród których znajdziemy m. in. możliwość zgrywania płyt Audio CDD do wielu formatów (aacPlus, AAC, WMA, MP3), opcję nagrywaniapłytt CD, odtwarzania radia internetowego czy stacji telewizyjnych. W edycji 5.8 Autorzy przebudowali całkowicie interfejs aplikacji, dodali wsparcie dla wielu urządzeń przenośnych w tym iPod, zaimplementowali narzędzie Winamp Toolbar pozwalające na przejęcie kontroli nad odtwarzaczem z poziomu przeglądarki internetowej i znacznie więcej.

Open Office

Apache OpenOffice (wcześniej OpenOffice.org) to w pełni darmowy pakiet biurowy, rozpowszechniany na zasadach Open Source. Jest to jeden z najpoważniejszych konkurentów Microsoft Office. W skład pakietu wchodzą niezależne aplikacje: procesor tekstu Writer, arkusz kalkulacyjny Calc, moduł bazodanowy Base, program graficzny Draw, a także program do tworzenia prezentacji Impress.

Winrar

Najnowsza wersja popularnego i uznawanego za jeden z najlepszych, programu do kompresji plików. Program obsługuje własny format – RAR jak i najbardziej popularny – ZIP, a także nie w pełni (tzn. jedynie rozpakowuje) ARJ, CAB, LZH, ACE, TAR, GZ, UUE, BZ2, JAR i ISO, konwertuje do formatu TGZ i umożliwia tworzenie samo rozpakowujących się archiwów. Wyspecjalizowane algorytmy kompresowania plików tekstowych, graficznych i muzycznych, co polepsza znacznie wydajność i prędkość kompresji.

Kodeki – K-Lite Codec Pack

Pakiet K-Lite Codec Pack to zbiór kodeków VFW/ACM, filtrów DirectShow i kilku innych narzędzi umożliwiających odtwarzanie wielu formatów plików audio i wideo. W skład wersji Standard wchodzą kodeki, za pomocą, których można odtworzyć szereg najpopularniejszych formatów. Poza tym, K-Lite Codec Pack Standard posiada wbudowany lekki odtwarzacz plików audio/wideo o nazwie Media Player Classic obsługujący szereg formatów multimedialnych i bazujący na platformie DirectShow. Głównym dekoderem plików jest ffdshow, który umożliwia otwieranie wielu formatów audio i wideo włączając w to DivX i XviD.